KAÇEP Nedir ?

KAÇEP, Kadın "Aile Çocuk Engelli Politikaları" nın kısaltmasıdır.

KAÇEP olarak amacımız dayanışmayı, paylaşmayı ve kardeşliği esas alan ahenk içinde huzurlu bir toplumsal düzenin tesis edilmesidir.

İLETİŞİM
  • Adres: Ceyhun Atuf Kansu Caddesi
    No:128
    Balgat/ANKARA
  • Telefon: +90-312-472 55 55
  • Faks: +90-312-473 15 44
Yerel Yönetimler

YENİŞEHİRİM İÇİN TOPLUYORUM PROJESİ ÖDÜL YEMEĞİ

Sıfır Atık Projesi kapmasında “Yenişehir’im İçin Topluyorum” projesi ödül yemeği 30 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Belediye Başkanımız Davut AYDIN’ın katılımıyla Fidanlık Su Deposunda gerçekleştirildi.

Geri dönüştürülebilir atıkların toplanıp yeniden üretime kazandırılmaları, çocuklarda ve buna bağlı olarak ailelerinde çevre bilincini oluşturmak, bunu bir davranış ve yaşam biçimi haline dönüştürmek amacıyla yürütülen projede, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullar birincilik ödülü için yarıştı.

Belediyemiz ile Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde, tüm okullardan öğrencilerin yoğun katılımıyla, pil, plastik, cam ve kağıt ambalaj atıkları Belediyemizin anlaşmalı olduğu MEFA Geri Dönüşüm Firması tarafından tartılarak teslim alındı. Tartım sonucu çıkan miktarlar okul sorumluları tarafından kayıt altına alınarak, Bursa İl Enerji Verimliliği EVEP16 veri tabanına anlık olarak işlendi. Proje süresi boyunca ilçemizde bulunan okullardan 34 ton geri dönüştürülebilir ambalaj atığının toplanmasıyla yaklaşık 250 adet ağacın kesilmesi önlenmiş oldu.

Yenişehir Belediyesi Sözleşmeli firması MEFA Geri Dönüşümün sponsorluğunda gerçekleştirilen ödül yemeğine, Belediye Başkanımız Davut AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ, Yenişehir Osmangazi MTAL Müdürü Hüseyin İNCİ, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, MEFA Geri Dönüşüm Firması yetkilileri Serdal DİKÇAL ve Adıgüzel ZİLE, Belediye Personeli ile okullarda topladıkları atık miktarlarıyla dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Başkanımız Davut AYDIN “öncelikle proje süresi boyunca ilçemizdeki tüm okulların büyük bir katkı sağladığı, neredeyse tüm öğrencilerimizin heyecanla katıldığı bu proje, bu gün güzel bir şekilde sonuçlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Osmangazi MTAL Müdürü Hüseyin İNCİ, Belediyemizin Proje yetkilileri, Geri Dönüşüm Firmamızın özverili çalışanları ve projenin gerçek sahipleri çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Geleceğe temiz bir dünya, sürdürülebilir bir yaşam bırakmak için çöpe değil, geri dönüşüme göndermeye devam edeceğiz” dedi.

Programın sonunda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

GALERİ