KAÇEP Nedir ?

KAÇEP, Kadın "Aile Çocuk Engelli Politikaları" nın kısaltmasıdır.

KAÇEP olarak amacımız dayanışmayı, paylaşmayı ve kardeşliği esas alan ahenk içinde huzurlu bir toplumsal düzenin tesis edilmesidir.

İLETİŞİM
  • Adres: Ceyhun Atuf Kansu Caddesi
    No:128
    Balgat/ANKARA
  • Telefon: +90-312-472 55 55
  • Faks: +90-312-473 15 44

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'ın 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü'na İlişkin Açıklaması metni aşağıdadır. Bilgilerinize sunulur. Saygılarımızla.

 

SEFER AYCAN (Kahramanmaraş) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bugün 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü'dür.

TÜİK verilerine göre Türkiye'de çocuk işçilerin sayısı artmaktadır ve yüzde 21,1'e ulaşmıştır. 2 milyon çocuğumuz işçi olarak çalışmaktadır. Çocukların hane halkı gelirine katkıda bulunmak üzere çalışması işin daha da acı tarafıdır. Sokakta çalıştırılan çocukların sayısı da ne yazık ki artmaktadır. Çocukların çocukluğunu yaşamaktan, okuldan alıkoyan; fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişmelerine engel olacak tehlikeli işlerde kesinlikle çalıştırılmaması gerekir. Ülke olarak çocuk işçiliğinin önlenmesi için daha fazla gayret göstermeliyiz.

Sağlık çalışanları Sağlık Bakanlığından, söz verildiği gibi, personel alımıyla ilgili ilanını beklemektedir. Bu tarihin bir an önce açıklanmasını bekliyoruz.

Teşekkür eder, saygılar sunarım.